Що таке хоумскулінг? Переваги та недоліки.

Хоумскулінг або домашнє навчання - це коли діти отримують освіту вдома під керівництвом батьків, а не в державній або приватній школі.

Навчання на дому - це гнучкий та різноманітний варіант освіти, доступний сьогодні. Деякі сім'ї організовують домашнє навчання так само, як і в традиційній школі, де діти вивчають ті ж предмети, що й учні державних шкіл.

Батьки вибирають домашнє навчання для своїх дітей з різних причин. Іноді дитина хворіє та  не може ходити в звичайну школу. Але частіше діти навчаються вдома, тому що їхні батьки вважають, що можуть дати своїй дитині кращу освіту, ніж в місцевій школі.

Хоумскулери незалежні!

Школярі на дому можуть регулювати навчальний процес та вивчати більше те, що подобається. В Україні  існують певні вимоги, щодо того, що батьки повинні робити, щоб відповідати закону про домашнє навчання Про затвердження Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти: Наказ; МОН України від 12.01.2016 № 8; проте, в цілому, одним з переваг домашнього навчання є те, що батьки можуть вибирати, як їхні діти навчаються. Це включає свободу вибору свого підходу та ресурсів, які будуть використовуватися.

Чи може хто-небудь ще навчати дитину вдома?

Що, якщо ви хочете, щоб ваші діти навчалися вдома, але ви не можете або не хочете бути людиною, яка їх навчає? Багато батьків, які віддають перевагу домашньому навчанню, передають частину навчання своїх дітей на аутсорсинг, оскільки діти ходять на уроки, беруть участь в кооперативах та працюють з наставниками.

Чи потрібно батькам бути сертифікованим учителем?

Це серйозне занепокоєння для багатьох батьків, які навчають дітей на дому. У більшості випадків відповідь - «ні». Однак є країни, в яких батьки повинні мати вищу освіту або сертифікат вчителя.

Хоумскулінг в Україні?

Процес домашнього навчання в кожній родині виглядає по-різному. Однак виконання вимог держави - універсальний перший крок для всіх. Перш ніж сім'ї зможуть почати вибирати навчальну програму або знаходити ресурси, вони повинні вивчити закони, що стосуються сімейної (домашньої) форми навчання. Про затвердження Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти: Наказ; МОН України від 12.01.2016 № 8;

Скільки коштує навчання на дому?

Залежно від вашого вибору домашнє навчання може коштувати або дорого або недорого. Існують припущення, що домашнє навчання коштує більше, ніж освіта в державній школі, та менше, ніж в приватній школі. Займатися вдома можна практично безкоштовно, використовуючи загальнодоступні ресурси, такі як бібліотеки, музеї, Інтернет й безкоштовні навчальні матеріали.

Але як правило батьки хочуть вносити в бюджет додаткові кошти на позакласні заходи, такі як футбол, гімнастика, бойові мистецтва, уроки гри на фортепіано тощо. Оскільки у дітей, що навчаються на дому  більше часу, вони, як правило, більше беруть участь в цих заняттях.

Отож суть в тому, що:

1) ви повністю контролюєте, скільки буде коштувати домашнє навчання.

2) ви можете дати своїй дитині якісну освіту незалежно від того, скільки у вас грошей.

Хоумскулінг, які плюси та мінуси?

Плюси:

  • для багатьох учнів  одне з найбільших переваг домашнього навчання  це зміцнення сімейних уз. Сім'ї, які навчаються на дому, проводять багато часу, навчаючись та граючи разом, і це, природно, створює тісні зв'язки між братами й сестрами, а також між дітьми та батьками.
  • школярі на домашньому навчанні також мають можливість вибору, як та що вивчати, на чому акцентувати увагу. Самостійно обирати та коригувати навчальний час.

Мінуси:

  • найбільшим недоліком, з яким стикається сім'я, яка навчається на дому, є втрата доходу. Хтось повинен бути вдома, по крайній мірі, неповний робочий день, щоб сприяти навчанню дітей. У той час, коли часто буває важко обійтися двома доходами, а тут потрібно обмежитися лише одним.
  • інші труднощів, з якими стикаються батьки при домашньому навчанні включають невпевненість в своїх силах та здібностях своїх дітей, критику з боку громадськості  або сім'ї і т.д.

Одним із варіантів вирішення «мінусів» хоумскулінгу є вибір дистанційної освіти, адже така форма навчання забезпечує дисципліну учня, допомагає контролювати навчальний процес й надає можливість опановувати навчальний матеріал у своєму темпі. 

Спробуйте дистанційне навчання в Атмосферній школі за посиланням https://www.atschool.com.ua.

Чи зможуть діти, які навчаються на дому, домогтися успіху в «реальному світі»?

Ті, хто вперше вивчає питання про домашнє навчання турбуються про те, що їхня дитина не зможе функціонувати в «реальному світі», якщо не буде відвідувати школу та не буде мати такий же соціальний досвід, що і діти шкільного віку.

Але що насправді роблять школи? Вони поділяють дітей за віком та здібностям, зміцнюють класові й гендерні стереотипи та обмежують взаємодію дітей короткими перервами. Школярі змушені спілкуватися  тільки  із ровесниками та перебувають в кімнаті по шість-сім годин на день, їм дозволено дивитися на зовнішній світ тільки через підручник.

Де в реальному світі дорослі змушені спілкуватися тільки з кимось свого віку? Конкуренція, залякування, споживацтво  часто є соціальними цінностями, яким діти навчаються в школі. Діти, які навчаються на дому, з більшою ймовірністю будуть засновувати свої рішення на цінностях, яким вони навчаються у своїх батьків, замість того, щоб відчувати себе зобов'язаними йти разом з натовпом та приймати поведінку того, що інші діти демонструють як «норму».

Випускники, які мають сімейну освіту, можуть вступити до інституту, піти в армію, отримати хорошу роботу, почати свій бізнес та жити творчим життям.

Навчання на дому виглядає по-різному для кожної родини!

Тому вирішувати Вам!

Is this article useful?