ТОП 10 цікавих фактів про кулінарію

ТОП 10 цікавих фактів про кулінарію

Кулінарія здається дуже легкою та зрозумілою, але водночас досить цікавою та незвичайною, навіть таємничою. Саме цим вона й приваблює не лише професійних кухарів, але і звичайних обивателів.

Цікаві факти про кулінарію, які дивують і надихають

Багато людей навіть не знали про це.

Чому піца «Гавайська» зовсім не гавайська?

Гавайська піца була винайдена зовсім не гавайцями. Вперше таку дивну страву створив канадець Сем Панопулос. Назву він придумав досить просто – взяв марку консервованих ананасів.

Нове слово в приготуванні риби

Страву можна приготувати в посудомийній машині. Дивно? Американці мають рецепт лосося, який готується саме там. Якщо посудомийка вільна, шматочки риби слід замотати в декілька шарів фольги. Повний цикл забезпечує правильний температурний режим й час для отримання смачного та соковитого м’яса.

Вірність традиціям

Існує заклад, кухарі якого готують страву безперервно з 1974 року. Йдеться про страву «Стью» – яловичина з локшиною та спеціями. Її можна замовити в ресторані «Ваттана Панич» в Бангкоці. На перший погляд здається, що це звичайна тайська забігайлівка. Але ні: заклад завжди має багато відвідувачів. Адже де ще спробувати страву, яка готується в казані кілька десятиліть?

Що таке васабі?

Всім відомий     васабі називають «японським хроном», а самі японці називають його «західним васабі». Традиційно його вирощують при температурі 10-17°С. Сама приправа коштує досить дорого, тому придумали робити васабі по-іншому – змішують: 

  • хрін; 

  • гірчицю; 

  • зелений барвник.

Це за межами Японії.

Багатофункціональні палички

Японські палички використовують не лише для їжі та приготування страв. В збиральному цеху на фабриках та заводах, що виробляють мікросхеми, працівники з чудовою моторикою рук дуже цінуються. Тому майже всі азіатські роботодавці проводять міні-тест на та координацію рухів – потрібно швидко забрати паличками для їжі маленький бісер.

Кетчуп не завжди був томатним

Всім відомий кетчуп, який зараз виготовляється з томатів, з’явився на початку XVII століття в Китаї, а головні інгредієнти – маринована риба та спеції. Через деякий час зіркою соусу стали вже гриби. Лише в XIX столітті в Америці почали робити кетчуп із томатів.

Хліб прямо із землі

Чи знали ви, що є країни, де хліб випікається не в печах, а в землі? В Ісландії велика кількість гейзерів та термальних вод, тому деякі жителі кладуть хліб в землю поруч з ними. Приготування такої страви займає майже одну добу.

На чию честь з’явився «Цезар»?

Популярний салат «Цезар» ніяк не відноситься до правителя Давнього Риму. Його назва походить від імені американського кухаря Цезаря Кардіні, який і вигадав рецепт – приготував страву із того, що залишалося із продуктів, в той час, коли все закінчилось, а гості вимагали щось смачне.

11 лучших рецептов салата цезарь. Это точно стоит попробовать - Лайфхакер

Родина горіха

Батьківщина волоського горіха зовсім не Греція, хоча і потрапив він до нас із Візантії. Насправді горіх «народився» в Азії.

Делікатес для бідних

Устриці зараз вважаються делікатесом, але вони такими були не завжди. На початку XIX століття устриці вважалися їжею для бідних в Америці, Франції та Англії. Але різкий вилов та скорочення чисельності продукту призвів до того, що через десятки років устриці стали досить дорогими.

Такі цікаві факти про кулінарію дають розуміння всієї багатогранності всіма улюбленого напрямку.

Джерело: https://newfood.media/2023/06/30/top-25-tsikavykh-faktiv-pro-kulinariiu/